Virtuelle arrangementer blev løsningen på mange måneder uden at mødes

Danske Havne

10. december 2017 · Læsetid 0 min
Foto: Skagen Havn

De mange aflyste arrangementer i 2020, har tvunget os til at tænke i nye baner. I Danske Havne har vi derfor forsøgt at være omstillingsparate og skabe nogle metoder til alligevel at mødes og tale med hinanden.

Det har betydet, at mange møder, fora og arrangementer de seneste måneder er blevet afholdt på online platforme, det gælder bl.a. et arrangement med fokus på udbud, hvor Kammeradvokaten deltog og introducerede deltagerne til programmet ‘Docufy’. Vi har også afholdt workshops, bl.a. en vedr. IoT i september, og generelt er vi i løbet af krisen blevet bedre til at facilitere og afholde diverse arrangementer online.

Det er godt, for selvom vi selvfølgelig håber, vi snart kan mødes fysisk og kan genoptage vores besøg hos Danske Havnes medlemmer, ser det ud til, vi må væbne os med tålmodighed lidt endnu.

Footer

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Følg med i de mest væsentlige nyheder i den danske havnebranche.

Tjek din indbakke eller spam mappe for at bekræfte din tilmelding.

LinkedIn Twitter

© 2022 Danske Havne.
CVR: 14582428

  • English